26.7 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022

Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu’nu Karamustafa kazandı

Ankara İlkbahar – Yaz yarış sezonunda,  4+ yaşlı safkan Arap atlarının en önemli mücadelelerinden biri olan Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu, 23 Temmuz Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleşti. Saat 16.00’de startı verilen bu önemli randevuya, 11 safkan katılım gösterdi.

Geçmiş koşu performansları başarılı Arap safkanlarının start aldığı 2022 yılı Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu (G1/DHÖW), kum pistte 2100 metre mesafe üzerinden düzenlendi.

8 koşulu programın 4. mücadelesi olarak gerçekleşen ve 9’u erkek 2’si dişi olmak üzere 11 safkan Arap atının yer aldığı bu önemli mücadeleyi, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen, Deniz Kurtel‘in sahibi olduğu, Hakan Yüzbaşı tarafından antrene edilen 7 yaşındaki al erkek safkan Karamustafa (Caş – Akay / Bilginjokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Kariyerinin 13. koşu galibiyetine ve 3. (G1) zaferine ulaşan başarılı isim Karamustafa daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu (G1) ve Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’nu (G1) kazanmayı başarmıştı. Bu önemli koşuyu kazanarak jokeylik kariyerinin en önemli başarısına ulaşan Vedat Abiş ise Karamustafa isimli safkanla ilk G1 koşu galibiyetini elde etti.
Koşunun videosu için tıklayınız.

Mücadelenin ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki Kardeşcan (Turbo – Bedel 2 / Tunca) elde ederken, Ayhan Kurşun ile sezonun bu önemli mücadelesinde boy gösteren Alibeğ (Uçanbey – Perikaya / Turgut Reis) üçüncü, iç kulvara yakın ataklar sergileyen Toramankaya (Kayayürekli – Pamuk Prenses / Kafkaslı) Gökhan Kocakaya ile dördüncü ve Sadettin Boyraz idaresindeki Mahzunkral (Bilgin – Bahtışen / Sa’d 27) beşinci olarak Yüksel Komiserler Kurulu Koşusu’nu tamamladı.

Koşunun galibi Karamustafa için bitiriş derecesi 2.30.97 olurken, farklar 1,5 Boy – 4 Boy – 2 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,432TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler