32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Veliefendi Koşusu’nda zaferin adı Oğuzboylu oldu

19 Eylül Pazar günü İstanbul programının en önemli mücadelesi olan Veliefendi Koşusu’nun (G1/DHT) startı saat 18.00’de verildi.

4+ yaşlı safkan Arap atlarının sezon içerisindeki en önemli sınavlarından biri olmasının yanında Triple Crown’ın da son ayağını teşkil eden bu yarış, 2800 metre mesafe çim pistte koşuldu.

2021 yılı Veliefendi Koşusu’nu, Fahriye Arslan‘ın sahibi olduğu Oğuzboylu (Anka – Betül / Antepli) jokeyi Halis Karataş idaresinde zaferle tamamladı. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Ümit Arslan‘ın antrenörlüğünü üstlendiği 6 yaşındaki kır erkek safkan sergilediği bu performansla, on ikisi Grup koşu galibiyeti olmak üzere toplamdaki on yedinci birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Birbirinden iddialı safkanların mücadele verdiği bu koşuya jokeyi Mustafa Çiçek ile katılan Özçevik (Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) ikincilik elde ederken, Cevher (Bilgin – Mahsuse.45 / Albatur) Özcan Yıldırım idaresinde mücadeleyi üçüncü tamamladı. Jokeyi Okan Gökçe ile start alan Aşıkbey (Halid – Betül / Antepli) yarışı dördüncü bitirirken, Aşkabat (Bozok – Nargül / Emael) Sadettin Boyraz ile katılım gösterdiği mücadeleden beşincilikle ayrıldı.

Koşunun galibi Oğuzboylu için bitiriş derecesi 3.11.70 olurken, farklar 1,5 Boy – 2,5 Boy – 6 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler