32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu’nu ikinci kez Oğuzboylu kazandı

Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu’nu ikinci kez Oğuzboylu kazandı

Kahraman Türk ordusu adına geleneksel olarak düzenlenen Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu, 2 Ekim Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromunda gerçekleşti.

4+ yaşlı Arap atlarına mahsus G1 mücadelede 10 klas safkan start alırken, Fahriye Arslan’a ait atlar ilk iki sırayı paylaşarak önemli bir başarıya imza attı. Halis Karataş idaresinde piste çıkan Oğuzboylu (Anka – Betül / Antepli) 1.43.32’lik bitiriş derecesiyle zafere uzandı ve altıncı Grup 1 galibiyetini hanesine yazdırdı. Antrenörlüğünü Mehmet Arslan’ın üstlendiği, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi 6 yaşındaki kır at, 2019 yılı TSK Koşusu’nu da birincilikle tamamlamıştı.

1500 metre kum pistteki üst düzey mücadeleden, kazanan safkanın ekürisi Aypars (Tümöz Bey – Ümran / Caş) jokeyi Ali Kaçmaz idaresinde ikinci olarak ayrıldı. Onların arkasında Karamustafa (Caş – Akay / Bilgin) Nevzat Avci ile üçüncü, Mega Star (Turbo – Hekim / Druid) ise Müslüm Çelik’le dördüncü olurken, Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) da Gökhan Kocakaya’yla tabelayı tamamladı. Koşuda farklar 3 Boy – 1,5 Boy – 1 Boy – Burun şeklinde oluştu.

2021 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu’nu (Açık-G1/DHT) izlemek için tıklayınız.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler