32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

TİGEM Koşusu’nun galibi Adıvar oldu

2 Eylül Perşembe günü, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü adına gerçekleştirilen G2/DH koşu, 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda saat 17.00’de start aldı.

Ankara sezonunun 62. yarış gününde, 3 yaşlı safkan Arap taylarının boy gösterdiği koşu, 1400 metre mesafe üzerinden çim pistte gerçekleştirildi.

2021 yılı TİGEM Koşusu’nu, İlhami Yavuz‘un sahibi olduğu Adıvar (Onurkaan – Anı Özgün) jokeyi Ahmet Çelik ile zaferle noktaladı. Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Abdullah Çiftçi‘nin antrene ettiği al erkek safkanın bu zaferi kariyerinin ilk Grup koşu galibiyeti olurken, toplamdaki ikinci birinciliği olarak kayıtlara geçti.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Son metreleri büyük bir heyecana sahne olan bu koşuda Halis Karataş ile start alan Canmete (Tamerinoğlu – Nenehatun / Bodrum) ikinci sırada yer alırken, Çelikcan (Ayabakan – Gülzade / İbocan) jokeyi Hışman Çizik idaresinde üçüncü oldu. Gökhan Kocakaya ile mücadelede boy gösteren Boraks (Sonalp – Menengiç / Antepli) dördüncü olarak pistten ayrılırken, Özşimşek (Özhaber – Nurhanım / Bamka.3) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu beşinci noktaladı.

Yarışın galibi Adıvar için bitiriş derecesi 1.34.36 olurken, farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1,5 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler