32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Tarsus Belediye Başkanlığı Koşusu’nu üst üste ikinci kez Cevher kazandı

Mersin’in çok uzun ve zengin bir tarihe sahip ilçesi Tarsus adına düzenlenen koşu (KV-8/S/DHÖW), 6 Şubat Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda gerçekleşti.

Yarış programının en önemli mücadelesi olan 5+ yaşlı Araplara mahsus koşu, kum pistte 2000 metre mesafede yapıldı. Hülya Şimşek’in sahibi olduğu, antrenörlüğünü ise İsmet Akkılıç’ın üstlendiği Cevher (Bilgin – Mahsuse.45 / Albatur) jokeyi Ferit Yardımcı ile son metrelerdeki heyecan dolu birincilik mücadelesinden galip ayrılmayı başardı. Sultansuyu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen 8 yaşındaki doru at, geçtiğimiz yıl da bu koşuyu kazanma başarısı göstermişti.

Birinciliği potoda kaybeden Özgalip (Özhaber – Mahmure / Kan Can San) tabelanın ikinci basamağına yerleşirken, Soydere (Berksoy – Beyazmelek / Halid) üçüncü, Kayasel (Altaha – Harika / Umutbey) dördüncü, Saitbey (Anka – Mebruke.90 / Özgün) de beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Kazanan Cevher için müddet 2.22.96 olarak kayıtlara geçerken, farklar Baş – 1,5 Boy – 4 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler