32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Şirinyer Koşusu’nda zafer Karamustafa’nın oldu

Ülkemizde ilk düzenli yarışların ve ilk gece yarışlarının yapıldığı İzmir Şirinyer Hipodromu’nun da sınırları içinde yer aldığı, Buca’nın Şirinyer semti adına düzenlenen koşu 27 Şubat Pazar günü gerçekleşti.

İzmir yarış programının en önemli mücadelesi olan Şirinyer Koşusu (Açık-G2/DHÖW), 4+ yaşlı safkan Arap atlarının katılımıyla kum pistte 1900 metre mesafede yapıldı. 6 atın start aldığı yarışı, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, antrenörlüğünü ise Hakan Yüzbaşı’nın üstlendiği Karamustafa (Caş – Akay / Bilgin) jokeyi Halis Karataş idaresinde 2.16.17’lik dereceyle kazandı. Karacabey Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen 7 yaşındaki al at, Lozan (G3) ve Hasan Tahsin (G3) Koşularının ardından üst üste üçüncü galibiyetini elde etti.

Tabelanın ikinci basamağında Gökhan Kocakaya’yla Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) kendine yer bulurken, Vanlımaho (Şansür – Nurdanay / Tigres Light) Muhammed Mir Bilgin ile üçüncülükte, Pıtır (Güntay – İncidil / İbocan) Özcan Yıldırım’la dördüncülükte, Kapaklıcan (Atomkarınca – Güllüşahım / Akyel) da Mustafa Çiçek’le beşincilikte yer aldı. Farklar ise 1,5 Boy – 7 Boy – 4 Boy – 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler