32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Satvet Koşusu’nda galibiyetin sahibi Canmete oldu

6 Şubat Pazar günü İzmir pogramında gerçekleştirilen koşu (G2/DHÖW) Şirinyer Hipodromunda saat 17.00de start aldı.

İzmir sezonunun 16. yarış gününde, 4 yaşlı safkan Arap atlarının katılım gösterdiği mücadele 1400 metre mesafe üzerinden kum pistte koşuldu.

2022 yılı Satvet Koşusu’nu, Osman Aksoy‘un sahibi olduğu Canmete (Tamerinoğlu – Nenehatun / Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Bedri Akbulut‘un antrenörlüğünü üstlendiği kır erkek safkanın bu birinciliği kariyerinin dördüncü Grup koşu zaferi, toplamda ise altıncı galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

İzmir’de günün tek Grup mücadelesinde Halis Karataş ile start alan Toramankaya (Kayayürekli – Pamuk Prenses / Kafkaslı) ikinci olurken, Saluki (Uçanoğlu – Kırkısrak / Pegasus) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde pistten üçüncülükle ayrıldı. Nevzat Avci ile koşuya katılım gösteren Rüzgar Kaan (Joker – Alyüz / Nevzatbey) dördüncü sırada yer alırken, Acarer (Kaizbert – Anaitis / Palaz) jokeyi Ahmet Çelik ile mücadeleyi beşinci tamamladı.

Koşunun galibi Canmete için bitiriş derecesi 1.35.46 olurken, farklar 4 Boy – 1 Boy – 1 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler