32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Şanlıurfa Vali Koşusu’nu Bozkara kazandı

Şanlıurfa yarış sezonunun, Arap atları için en önemli randevularından olan Vali Koşusu (A3/DHÖW), 28 Şubat Pazartesi akşamı, programın 6. mücadelesi olarak saat 20.00’de düzenlendi.

4+ yaşlı Arap atlarına mahsus 2022 yılı Şanlıurfa Vali Koşusu (A3/DHÖW) kum pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleşti.

Sezonun bu önemli mücadelesini, Mahmut Karakeçi‘nin sahibi olduğu, Turhan Çakar tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki al erkek safkan Bozkara (Kaizbert – Saliha / Gündüzbey) aprantisi Ercan Çankaya idaresinde kazanmayı başardı. Mehmet Yavuz Kılınç tarafından antrene edilen Bozkara, elde ettiği Vali Koşusu galibiyetiyle kariyerinin 6 birinciliğine ulaştı.

Koşunun videosu için tıklayınız.

Koşunun ikinciliğini, Vedat Kızmaz idaresindeki Yıldızabakan (Gobakbey – Özkangülü / Kayhanbey) elde ederken, Necmi Altın ile bu koşuya katılan Kelemer (Onurkaan – Aksu / Hürbatur) üçüncü, Atom Saçan (Atomkarınca – Saçanım / Bozdağ) Burak Bektaş ile dördüncü ve Vali Koşusu’na Hasan Altundağ ile katılan İsyanım (Kuruşağa – Yıldız Türe / haberbatur) beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

Kazanan Bozkara isimli safkan için bitiriş derecesi 2.37.60 olurken, farklar ise 1,5 Boy – 1/2 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde oluştu.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler