32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

S.A.A.Y. ve Sah. Der. Koşusu’nun galibi Gülhatmi oldu

1 Ekim Cuma günü İstanbul programın tek Grup yarışı olan mücadele (G2/DHT), Veliefendi Hipodromunda saat 20.00’de start aldı.

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına bu yıl 21.’si gerçekleştirilen mücadeleye, 4 yaşlı safkan Arap atları 1900 metre mesafe çim pistte katılım gösterdi.

2021 yılı S.A.A.Y. ve Sah. Der. Koşusu’nu, Melis Kurtel Emin‘in  sahibi olduğu Gülhatmi (Tamerinoğlu – Dahi / Bilgin) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Cuma Demir‘in antrenörlüğünü üstlendiği kır kısrak, son olarak start aldığı ve zaferle ayrıldığı Nigbolu (G1) ile Halide Edip Adıvar (G3/D) Koşularının ardından bugün de iyi bir performans ortaya koyarak üst üste üçüncü Grup koşu zaferinin altına imza atarken, beşi Grup olmak üzere toplamdaki yedinci galibiyetini hanesine yazdırmış oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Bu önemli mücadeleye jokeyi Halis Karataş ile katılan Kervantay (Onurkaan – Nurtayım / Noktabatur) ikinci olarak pistten ayrılırken, Kocapolat (Ayabakan – Fazilet / Bamka.3) Özcan Yıldırım idaresinde mücadeleyi üçüncü tamamladı. Jokeyi Hışman Çizik ile koşuda start alan Özgalip (Özhaber – Mahmure / Kan Can San) dördüncü olurken, Bozağa (Tamerinoğlu – Afet / Caş) Akın Sözen ile sıralamanın beşinci basamağında yer aldı.

Koşudaki tek kısrak olarak galibiyet elde eden Gülhatmi için bitiriş derecesi 2.08.29 olurken, farklar 5 Boy – 1 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Cuma Demir’e kupasını S.A.A.Y ve Sah. Der. Başkanı Şevket Yıldız verdi.

Cuma Demir ayrıca S.A.A.Y.  ve Sah. Der. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kayakıt’ın elinden bir plaket aldı.

Safkanın jokeyi Ahmet Çelik’e ise plaketini S.A.A.Y. ve Sah. Der. Muhasip Üyesi Sıtkı Şimşek takdim etti.

Törene Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yüksel Göktürk ve Can N. Güven ile birlikte S.A.A.Y. ve Sah. Der. Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği (SAAYSD), Türkiye’de yetiştirilen Safkan Arap atı ırkının korunmasına, geliştirilmesine, yayılmasına hizmet etmek, at yetiştiriciliğini özendirmek ve bunlarla ilgili tüm düzenlemeleri yönetmek ve uygulamak amacıyla kurulmuştur. Safkan Arap atı yetiştiricilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak, hak ve menfaatlerinin korunması için kamu, kurum ve kuruluşları ile gerekli yazışmaları yaparak takip etmek, üyeleri bilgilendirmek, birlik, beraberlik ve yardımlaşmayı sağlamak derneğin temel görevleri arasındadır. Bu amaçlar doğrultusunda Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, yurt içinde ve yurt dışında çalışmalarını sürdürmektedir.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler