32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Plevne Koşusu’nu üst üste ikinci kez ŞAHİNTER kazandı

1877’de Osmanlı ve Rusya İmparatorlukları arasında cereyan eden savaşta, Rus ilerleyişini bugün Bulgaristan’ın bir kenti olan Plevne’de durduran Osmanlı ordusu, 5 ay boyunca destansı bir direniş sergilemiş ve üç ayrı muharebede zafer elde etmiştir. Ancak İstanbul’dan beklenen desteğin bir türlü gelmemesi ve Rus ordusunun devamlı takviye edilmesi sebebiyle dördüncü muharebenin neticesinde teslim olmak durumunda kalınmıştır. Ordunun kumandanı Mareşal Gazi Osman Paşa’ya (solda) haklı bir şöhret kazandıran Plevne Müdafaası adına bu yıl 20.’si düzenlenen A2 koşu, 9 Mart Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

İstanbul gece yarışı programı dâhilinde koşulan (Açık-A2/DHÖ) koşuyu Elif Kaya’nın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi ŞAHİNTER (Tamerinoğlu – Elasay / Özgün) jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kazanmayı başardı. Velat Karakuş tarafından antrene edilen 7 yaşındaki kır erkek safkan bu koşuyu geçtiğimiz yıl da yine Mehmet Kaya ile galip tamamlamıştı.

Koşuyu izlemek için buraya, kazanan safkanın soy kütüğü bilgileri için ise buraya tıklayınız.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 180.000 TL birincilik ikramiyeli mücadele sentetik pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlendi. 3 kez G1 koşu kazanma başarısı gösteren DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) jokeyi Ahmet Çelik ile ikinci olurken, bir diğer klas safkan BAY EMİR (Kaizbert – Yelhanım / Yelhan) Mehmet Akyavuz idaresinde üçüncülüğe yerleşti. 5 yaşındaki al at UMUTLU (Saruhanağa – Artvin Güzeli / Kaizbert) ise İlker Soyad’la tabelayı tamamlayan isim oldu.

Koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.39.82 olarak belirlenirken, farklar 1 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

 

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler