32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Orhangazi Koşusu’nu Karamustafa kazandı

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda, 20 Mayıs Cuma günü düzenlenen ve programında en önemli koşusu olma özelliğine sahip 2022 yılı Orhangazi Koşusu, günün 6. mücadelesi olarak saat 16.30’da gerçekleşti.

4+ yaşlı başarılı Arap safkanlarını buluşturan Orhangazi Koşusu (G3/DHÖW), çim pistte 1400 metre mesafede gerçekleşti.

2022 yılı Orhangazi Koşusu‘nu, Deniz Kurtel‘in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Hakan Yüzbaşı‘nın üstlendiği 7 yaşındaki al erkek safkan Karamustafa (Caş – Akay / Bilgin) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı. Yarış kariyerinin 10. birinciliğini elde eden Karamustafa son olarak, 7 Mayıs tarihinde katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu’nu (G1) üçüncü olarak tamamlamıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız.

Keyifli bir mücadeleye sahne olan koşunun ikinciliğini, Tuncer (Kaizbert – Forraydır / Haberbatur) isimli safkan, jokeyi Mertcan Çelik ile elde ederken, Sülünbike (Kaizbert – Romalı / Alpak) Tolga Yıldız ile üçüncü, Sinoplu Merve (Bilgin – Sübeyhikızı / Özgünhan) Nurettin Şen ile dördüncü ve Adem Aslan ile bu önemli koşuya katılan Duman (Turbo – Öncükız / Serhanbey) beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

Koşunun galibi Karamustafa için bitiriş derecesi 1.29.79 olurken, farklar Boyun – 3,5 Boy – Baş – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler