26.7 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022

Niğbolu Koşusu’nda zaferin sahibi Everest oldu

14. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin Haçlı kuvvetleri karşısında görkemli bir zafer elde ettiği Niğbolu Muharebesinin adına koşulan
yarış 
(G1/DHÖW) 24 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda start aldı.

İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 45. yarış gününde, 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 2400 metre mesafe üzerinden çim pistte koşuldu.

2022 yılı Niğbolu Koşusu’nda jokeyi Ayhan Kurşun ile start alan, Y. Berkehan Keleş‘in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Everest (Baba Mevlüt – Gazevan Turbo) pistten zaferle ayrılan safkan oldu. Sabit Eren‘in antrenörlüğünü üstlendiği doru erkek safkan bu önemli mücadelede ortaya koyduğu performansla yarış hayatının ilk Grup koşu zaferini ilgililerine yaşatırken, kariyerinin on dördüncü startındaki dokuzuncu galibiyetini kaydetti.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Son metreleri keyifli bir mücadeleye sahne olan yarışta Gökhan Kocakaya ile boy gösteren Fış Fış (Baba Mevlüt – Tutkumuz / Kırımhan) pistten ikincilikle ayrılırken, Kıyıcı (Kaizbert – Sönmez Esintisi / Birader) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde üçüncülük elde etti. Özcan Yıldırım ile koşuda start alan Şimşek Efe (Altaha – Songülhanım / Albatur) dördüncü olurken, Özşimşek (Özhaber – Nurhanım / Bamka.3) jokeyi Akın Sözen idaresinde sıralamanın beşinci basamağında yer aldı.

Koşunun galibi Everest için bitiriş derecesi 2.46.68 olurken, farklar Burun  Boyun  Baş  1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,432TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler