32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Mohaç Koşusu’nu Sertberk kazandı

16. yy’da Osmanlı Devleti’nin en önemli zaferlerinden bir tanesini elde ettiği Mohaç Meydan Muharabesi’nin adına koşulan G2/DHÖW yarış, 15 Nisan Cuma akşamı Veliefendi Hipodromu’nda programın 6. mücadelesi olarak düzenlendi.

Başarılı Arap safkanlarını bir araya getiren 2022 yılı Mohaç Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleşti.

İlkbahar – Yaz yarış sezonunun ikinci gününde gerçekleşen Mohaç Koşusu‘nu, F. Sedat Dağyudan‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Mehmet Korkmaz tarafından antrene edilen kır erkek safkan Sertberk (Berksoy – Adelina / Bozdağ) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazandı. Başarılı yarış kariyerine Mohaç Koşusu da ekleyen Sertberk’in ayrıca, Hatay Koşusu (G1), Aziziye Koşusu (G2) ve Kazım Karabekir Koşusu (G2)  galibiyetleri de bulunmaktadır.

Mücadelenin ikinciliğini, Gökhan Kocakaya idaresindeki Şimşek Efe (Altaha – Songül Hanım / Albatur) elde ederken, Ahmet Çelik ile bu önemli koşuya katılan Canımkardeşim (Ayabakan – Badekızım / Demirkazık) üçüncü, Bilirhan (Turbo – Gardenya / Bilgin) Akın Sözen ile dördüncü ve Ayhan Kurşun idaresindeki Rüzgar Kaan (Joker – Alyüz / Nevzatbey) da beşinci olarak Mohaç Koşusu’nu tamamladı.

Koşunun videosu için tıklayınız.

Koşunun galibi Sertberk için bitiriş derecesi 1.44.12 olurken, farklar 4 Boy – 3 Boy – 1,5 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler