18.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 3, 2023

Misak-ı Milli Koşusu’nda zafer Oğuzboylu’nun oldu

Türk halkının bağımsızlık arzusunun bir tecellisi olan Misak-ı Milli kararları, Kurtuluş Savaşımızın siyasi manifestosu niteliğindedir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını da büyük ölçüde şekillendirmiştir. Adına 27. kez düzenlenen koşu, 29 Ocak Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda gerçekleşti.

5+ yaşlı Arap atlarının katıldığı mücadele (Açık-A3/DHÖW), kum pistte 1400 metre mesafede düzenlendi. Fahriye Arslan’ın, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi atı Oğuzboylu (Anka – Betül / Antepli) jokeyi Halis Karataş’la zafere adını yazdıran isim oldu. Mehmet Arslan tarafından antrene edilen 7 yaşındaki kır at, 4 Ocak’taki son startında aynı pistte Adana Koşusu (G3) galibiyetine imza atmıştı.

Tabelanın ikinci basamağına Müslüm Çelik idaresindeki Mega Star (Turbo – Hekim / Druid) yerleşirken, Asrın Pehlivanı (Araslı – Ahubere / Caş) Ayhan Kurşun’la üçüncü, Aryaliva (Canberktay – Özermiş / Volga.2) Gökhan Kocakaya ile dördüncü, Mahzunkral (Bilgin – Bahtışen / Sa’d.27) da Ferit Yardımcı ile beşinci olarak sahadan ayrıldı.

  1. Grup koşu birinciliğine ulaşan Oğuzboylu için yarıştaki bitiriş derecesi1.36.13olarak kayıtlara geçti, farklar ise 2,5 Boy – 1 Boy – 4,5 Boy – Boyun şeklinde oluştu.

Koşuyu izlemek için tıklayınız.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,796TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler