32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Lozan Koşusu’nu Karamustafa kazandı

2 Aralık Perşembe günü İzmir programının tek Açık mücadelesi olan yarış (G3/DHT), Şirinyer Hipodromunda saat 17.30da gerçekleştirildi.

4+ yaşlı safkan Arap atlarının birincilik mücadelesi verdiği yarış, 1600 metre mesafe üzerinden kum pistte koşuldu.

2021 yılı Lozan Koşusu’nu Deniz Kurtel‘in sahibi olduğu Karamustafa (Caş  Akay / Bilgin) jokeyi Halis Karataş idaresinde zaferle noktaladı. Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Mehmet Demir‘in antrene ettiği 6 yaşındaki al erkek safkanın bu birinciliği kariyerinin dördüncü Grup koşu galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Tamamı erkek 7 safkanın katılım gösterdiği mücadeleye jokeyi Hışman Çizik ile katılan Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) ikinci olurken, Oğlum Serkan (Turbo – Aryele / Araslı) Akın Sözen ile pistten üçüncülükle ayrıldı. Jokeyi Nevzat Avci idaresinde start alan Bombacan (Kıvanç Can – Perikızı / Yelhan) dördüncü sırada yer alırken, Çaltepe (Ayabakan – Ferayi / Şövalye) Kadir Tokaçoğlu ile mücadeleyi beşinci tamamladı.

Koşunun galibi Karamustafa için bitiriş derecesi 1.52.15 olurken, farklar 1 Boy – 15 Boy – 1,5 Boy  16 Boy şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler