32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Kartepe Koşusu’nda zafer Canmete’nin oldu

Kocaeli Kartepe Hipodromunun da sınırları içinde bulunduğu Kartepe ilçesi adına düzenlenen koşu, 29 Mart Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşti.

Kocaeli’de yılın en önemli mücadelelerinden biri olan Kartepe Koşusu, 4 yaşlı 6 safkan Arap atının katılımıyla 1700 metre kum pistte koşuldu. Osman Aksoy’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi Canmete (Tamerinoğlu – Nenehatun / Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım’la bu zorlu randevudan zaferle ayrılan safkan oldu. Bedri Akbulut antrenesindeki kır at, böylece üst üste dördüncü Grup koşu galibiyetini elde etti.

2022 yılı Kartepe Koşusu’nu (Açık-A3/DHÖW) izlemek için tıklayınız.

Görkem Özçelik idaresindeki Sarıyerli (Kaizbert – Aydıngüzeli / Haberbatur) tabelanın ikinci basamağında yer alırken, Toramankaya (Kayayürekli – Pamuk Prenses / Kafkaslı) Halis Karataş’la üçüncü, Acarer (Kaizbert – Anaitis / Palaz) Okan Gökçe’yle dördüncü, Saluki (Uçanoğlu – Kırkısrak / Pegasus) de Kadir Tokaçoğlu’yla beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kazanan Canmete için bitiriş derecesi 1.59.35, koşudaki farklar ise 3,5 Boy – Burun – 2,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde kayıtlara geçti.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler