32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Hatay Koşusu’nda zafer Sertberk’in oldu

1939’dan bu yana kesintisiz olarak düzenlenen ve bu yıl 82’ncisi gerçekleştirilen Hatay Koşusu, 2 Ekim Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromunda koşuldu.

3 yaşlı safkan Arap taylarının Ankara’daki en önemli mücadelelerinden biri olan G1 Hatay Koşusu, 10 erkek tayın katılımıyla 1600 metre çim pistte yapıldı. F. Sedat Dağyudan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Sertberk (Berksoy – Adelina / Bozdağ) jokeyi Mehmet Akyavuz’la galibiyete uzanarak geçilmezlik serisini 6 koşuya çıkardı. Seit Kan tarafından antrene edilen kır tay, son olarak G2 Aziziye Koşusu’nu kazanma başarısı göstermişti.

En yakın rakibinin 5 boy önünde potoyu bulan Sertberk’in ardında, Ahmet Çelik idaresindeki Silahlı (Silah – Bilensoy / Bilgin) koşuyu ikinci sırada tamamladı. Daha geride Canmete (Tamerinoğlu – Nenehatun / Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım’la üçüncülükte yer alırken, Boraks (Sonalp – Menengiç / Antepli) Gökhan Kocakaya ile dördüncü, Deniz Şövalyesi (Gelibolu – Manita / Berksoy) de Müslüm Çelik’le beşinci oldu.

Kazanan Sertberk için bitiriş derecesi 1.45.51 olarak kayıtlara geçti, koşudaki farklar ise 5 Boy – 1 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

2021 yılı Hatay Koşusu’nu (Açık-G1/DHT) izlemek için tıklayınız.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler