32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Hasan Tahsin Koşusu’nda zafere Karamustafa uzandı

23 Ocak Pazar günü, İzmirde düşman kuvvetlerine ilk kurşunu sıkarak Milli Mücadelenin önemli figürlerinden olan merhum Hasan Tahsin adına koşulan yarış (G3/DHÖW), Şirinyer Hipodromunda saat 16.30da start aldı.

5+ yaşlı safkan Arap atlarının katılım gösterdiği koşu, 1600 metre mesafe kum pistte gerçekleştirildi.

2022 yılı Hasan Tahsin Koşusu’nda jokeyi Halis Karataş ile start alan, Deniz Kurtel‘in sahibesi olduğu Karamustafa (Caş – Akay / Bilgin1.51.47‘lik derecesiyle zafere uzandı. Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi safkan son startı olan G3 Lozan Koşusu’na da Halis Karataş ile katılmış ve zaferle ayrılmıştı. Hakan Yüzbaşı‘nın antrenörlüğünü üstlendiği 7 yaşındaki al erkek at elde ettiği neticeyle kariyerinin beşinci Grup koşu galibiyetini, toplamda ise dokuzuncu birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

İzmir’de günün tek Açık yarışına Gökhan Kocakaya ile katılan Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) tabelanın ikinci basamağında kendisine yer bulurken, Atiksoylu (Atikbey – Selvinaz / Umutbey) aprantisi Muharrem Ok ile mücadeleyi üçüncü tamamladı. Mustafa Çiçek idaresinde start alan Aslansoylu (Turbo – Sonat / Bilgin) dördüncü olurken, Demirşah (Efem – Gökyel / Batyskaf) jokeyi Halil Kaplan ile pistten beşinci olarak ayrıldı. Yarışta farklar ise 3,5 Boy – 6 Boy – Boyun – 15 Boy şeklinde oluştu.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler