32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Dumlupınar Koşusu’nun galibi Yeltay oldu

Bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nın en önemli çarpışmalarından birine sahne olan Dumlupınar Meydan Muharebesi adına gerçekleştirilen koşu (G2/DHT), İstanbul Veliefendi Hipodromunda saat 19.00’da start aldı.

İstanbul sezonunun 75. yarış gününde, 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen bu yarış 1400 metre mesafe çim pistte koşuldu.

2021 yılı Dumlupınar Koşusu’nda jokeyi Sadettin Boyraz ile start alan, Mehmet Fatih Kaya‘nın sahibi olduğu Yeltay (Güntay – Yeldem / Pegasus) pistten galibiyetle ayrıldı. Mahmut Kaya yetiştirmesi, Hüseyin Kaya‘nın antrenörlüğünü üstlendiği 7 yaşındaki al erkek safkan bu koşuda sergilediği performansla kariyerinin on üçüncü Grup zaferini, toplamda ise on dokuzuncu birinciliğini elde etmiş oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Birbirinden iddialı 14 safkanın katılım gösterdiği bu koşuda Gökhan Kocakaya ile start alan Aryaliva (Canberktay – Özermiş / Volga.2) kendisine tabelanın ikinci basamağında yer bulurken, Fedai (Ayabakan – Gülümşen / Don Juan) aprantisi Vedat Abiş idaresinde üçüncü sırada yer aldı. Mertcan Çelik ile koşuya katılım gösteren Tunç Siperi (Kurtel – Yetenekli / Ayabakan) üçüncü, Aşkabat (Bozok – Nargül / Emael) da jokeyi Halis Karataş idaresinde beşinci oldu.

Koşunun galibi Yeltay için bitiriş derecesi 1.31.33 olurken, farklar Burun – 2 Boy – 2 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler