32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Babasaad Koşusu’nu üst üste ikinci kez Kardeşcan kazandı

Cumhuriyetin ilk döneminde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün özel isteği üzerine Arap coğrafyasından getirilen “Sa’d” isimli safkan, ülkemizdeki safkan Arap atlarının 6 temel kan hattından biri olmuştur. 1928-1950 yılları arasında yaşamış olan ve 17 senelik damızlık hayatında 147 tay veren efsane safkanın TİGEM’in Karacabey’deki harasında anıt mezarı da bulunmaktadır. Bu unutulmaz aygır adına gerçekleştirilen G3/DHÖW yarışın startı, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda saat 20.30’da verildi.

İzmir sezonunun 3. yarış gününde, 4+ yaşlı safkan Arap atlarının keyifli birincilik mücadelesine sahne olan koşu, kum pistte 2200 metre mesafe üzerinden koşuldu.

Bu önemli mücadelede jokeyi Gökhan Kocakaya ile start alan, Muzaffer Can‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) mücadeleden galibiyetle ayrılan safkan oldu. Ali Rıza Yıldız‘ın antrenörlüğünü üstlendiği 6 yaşındaki al erkek safkan, kariyerinin 23. birinciliğine ulaştı.

2022 yılı G3 / DHÖW Babasaad Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

 

Başarılı safkanların start aldığı koşuda ikinciliği, Özcan Yıldırım ile bu mücadelede boy gösteren Canmete (Tamerinoğlu – Nenehatun / Bodrum) elde ederken, kazanan safkanın ekürisi Bombacan (Kıvanç Can – Perikızı / Yelhan) Nevzat Avci ile üçüncü, Mustafa Çiçek ile Babasaad Koşusu’na katılan Ertemiz (Demirkazık – Kafkas Kızı / Caş) dördüncü ve Sülünbike (Kaizbert – Romalı / Alpak) Halis Karataş ile koşunun beşincisi oldu.

Yarışın galibi Kardeşcan için bitiriş derecesi 2.37.94 olurken, farklar Boyun – 4,5 Boy – 3 Boy – 3 Boy şeklinde oluşt

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler