32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

1 Eylül 2021 tarihi itibari ile Hipodromlara giriş şartları yeniden düzenlendi

DUYURU

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaklaşık iki yıldır devam eden Covid-19 salgınına karşı verilen mücadele kapsamında, toplum sağlığının en üst seviyede korunabilmesi amacıyla, 1 Eylül 2021 tarihinden başlayacak şekilde yarışseverlerin Hipodromlara girişi/kabulü aşağıdaki şartlar çerçevesinde olacaktır.

1) En az bir Covid-19 aşısı bulunup ikinci aşı için T.C. Sağlık Bakanlığının belirlediği süreyi bekleyenler, ilk aşının yapıldığı tarihten sonraki 14. gün baz alınarak 180 gün süre ile Hipodromlara girebilecektir.

2) Covid-19 geçirmiş ve izolasyon sürecini tamamlamış olan kişiler, izolasyon sürecini tamamladığı tarihten itibaren 180 gün süre ile Hipodromlara girebilecektir.

3) Aşı olmamış ve covid-19 geçirmemiş kişiler, hipodroma giriş gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının E- Nabız uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) uygulaması üzerinde “risksiz” gözükmesi koşulu ile hipodromlara girebileceklerdir.

4) Hipodromlarda yer alan Protokol ve Basın Tribünlerine girişler, Personel ve Hipodroma giriş yapan diğer meslek grupları da yarışsever giriş koşulları ile aynı olacaktır.

Tüm ilgililere ilanen duyurulur.

Türkiye Jokey Kulübü

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

22,693BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler