Haberler

Tarihteki ilk Türk amirali Çaka Bey adına düzenlenen koşu, 28 Mart Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’ndaki programın en önemli mücadelesiydi.

4+ yaşlı safkan Arapların start aldığı yarış, 5 atın katılımıyla 1400 metre kum pistte gerçekleşti. Koşunun favorisi Kardeşcan (Turbo – Bedel.2 / Tunca) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde, en yakın rakibinin 2,5 boy farkla önünde zafere uzanmayı başardı. Muzaffer Can’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü ise Muharrem Can’ın üstlendiği 5 yaşındaki al erkek safkan, bu yıl katıldığı 6. koşuda da geçilmezliğini korudu.

2021 yılı Çakabey Koşusu’nu (Açık-A3/DHÖ) izlemek için tıklayınız.

Starttan 3 boy geç çıkan Babaismail (Balıkhan – Blue Velvet / Dayıbey) Halis Karataş’la tabelanın ikinci basamağında kendine yer bulurken, Oğlum Serkan (Turbo – Aryele / Araslı) Akın Sözen’le üçüncü, Belalı Tumbul (Kaizbert – My Flower / Sıh Taha) Mahmut Turan’la dördüncü, Ertemiz (Demirkazık – Kafkas Kızı / Caş) de Kadir Tokaçoğlu ile beşinci sırada yer aldı.

Kardeşcan için koşudaki bitiriş derecesi 1.35.21 olarak kayıtlara geçerken, farklar 2,5 Boy – 3 Boy – 3 Boy – 9,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir