Haberler

4 Şubat Perşembe günü, geçirdiği trafik kazası sonucunda erken yaşta aramızdan ayrılan at sahibi ve antrenör merhum Mahmut Doğan adına düzenlenen KV-7/DHÖ koşu, Şanlıurfa Hipodromu’nda saat 20.00’de start aldı.

4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen yarış, 1200 metre mesafe üzerinden kum pistte koşuldu.

Merhum Mahmut Doğan adına düzenlenen bu mücadelede jokeyi Necmi Altın ile start alan, Cemal Yıldız‘ın sahibi olduğu Hedefigör (Kaizbert – Leylak Demirkazık) birinci olarak pistten ayrıldı. Orhan Yıldız yetiştirmesi, Veli Çizik‘in antrenörlüğünü üstlendiği al erkek safkan, bugünkü birinciliği ile birlikte kariyerinin 5. galibiyetini elde etmiş oldu.

Bu anlamlı koşuda kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer bulan safkan Dörtnalbeyi (Balıkhan – Yıldırımkız / Karakemal) olurken, Hedbe (Berksoy – Dizi / Kökmenhan) üçüncü, Gardal Gülü (Uçanbey – Çatıraykızı / Benim Oğlum) de dördüncü sırada yer aldı. Mücadelenin beşincisi ise Siverek Han (Kırımhan – Matrakızı / Sağanak) oldu.

1.24.71‘lik derecesiyle Hedefigör‘ün galibiyetiyle noktalanan yarışta farklar 3 Boy – 6,5 Boy – 12 Boy – 2,5 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir