Haberler

2.5 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkemizin en kalabalık 6. ili konumundaki Adana şehrimiz adına gerçekleştirilen G3/DHÖ koşu, Yeşiloba Hipodromu’nda saat 16.00’da start aldı.

Adana sezonunun 3. yarış gününde 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak koşulan yarış, 2000 metre mesafe üzerinden kum pistte düzenlendi.

Bu önemli mücadelede jokeyi Özcan Yıldırım ile start alan, Hülya Şimşek‘in sahibi olduğu Cevher (Bilgin – Mahsuse.45 / Albatur)  kazanan safkan oldu. Sultansuyu Tarım İşletlemeleri yetiştirmesi, İsmet Akkılıç‘ın antrene ettiği 7 yaşındaki doru erkek at, son olarak start aldığı ve birincilikle noktaladığı G3 İstanbul Vali Koşusu’nun ardından üst üste ikinci Grup koşu zaferini hanesine yazdırırken, toplamdaki 13. birinciliğini elde etmiş oldu. (Protesto sonucu Komiserler Kurulu kararı ile sıralama 3 – 2 – 6 – 4 – 5 olarak değiştirilmiştir.)

2021 yılı G3/DHÖ Adana Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

Büyük bir heyecana sahne olan yarışta jokeyi Sadettin Boyraz idaresindeki Akyaka (Özgünhan – Belgitay / Altaha) ikinci, Mega Star (Turbo – Hekim / Druid) Ahmet Çelik ile üçüncü, jokeyi Akın Sözen ile koşuda start alan Çelikkalkan (Emael – Venüs / Araslı) dördüncü ve Uğur Temur ile Derin Mavi (Şövalye – Yazgünü / Halid) beşinci oldu.

Koşunun galibi Cevher için bitiriş derecesi 2.21.98 olurken, farklar Burun – Burun – 4,5 Boy – 6,5 Boy şeklinde oluştu.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir