Haberler

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Koşusu, 27 Aralık Pazar günü Diyarbakır Hipodromu’nda gerçekleşti.

4+ yaşlı Araplara mahsus koşu, 1900 metre kum pistte koşuldu. 9 safkanın katıldığı mücadeleden, Sıddık Kaya’nın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi Bağrıyanık (Asilzade – Behre.9 / Hiratasan) aprantisi Emre Akkılıç’la galip ayrıldı. Antrenörlüğünü Ferhat Çelik’in üstlendiği 5 yaşındaki kır at, böylece bu yılki üçüncü galibiyetini elde etmiş oldu.

Koşuda ikincilik Yükselim (Bilgin – Turfetünnur.31 / Sadun) isimli safkanın olurken, Komet (Tamerinoğlu – Gerbera / Tigres Light) de üçüncülükte yer aldı. 3 boy kadar startta oyalanan 11 yaşındaki Şubathan (Erbeyim – Benze / Birader) 2 yıl önce kazandığı koşudan dördüncülükle ayrılırken, Para Saçan (Atomkarınca – Paraavcısı / Emiroğlu) da beşincilikte kendine yer buldu.

Kazanan Bağrıyanık için bitiriş derecesi 2.20.83 olarak sonuçlandı ve koşuda farklar 4,5 Boy – 3 Boy – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir