Haberler

Askeri, sivil ve sportif yaşantısında daima atçı yönüyle ön plana çıkarak birçok başarının altına imza atan, aynı zamanda Kulübümüzün de beş Kurucu Üyesinden biri olan merhum Saim Önhon’u andığımız G3 koşu, 8 Temmuz Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesiydi.

4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 165.000 TL ikramiyeli koşuda tümü erkek 11 safkan piste çıktı. 1400 metre çim pistte startla birlikte liderliği alan Yollaraz (Yaşarcık – Çöldesu / Odinhan) rakiplerinin tüm ataklarına direnerek potoyu önde bulan isim oldu. Hüseyin Becene’nin sahibi, Hikmet Geçgel’in yetiştiricisi, Kazım Yıldız’ın da antrenörü olduğu kır at, böylece ilk Grup koşu zaferine Hışman Çizik idaresinde ulaşırken, toplamda ise 9. galibiyetini hanesine yazdırdı.

Startta 5 boy kadar oyalanan, ancak sonlarda çok etkili bir sprint sonucu rakibiyle farkı boyuna kadar indiren Balalayka (Ayabakan – Cihan Değer / Demirkazık) jokeyi Ahmet Çelik’le ikincilikte kaldı. Daha geride yarışın favorisi, Ayhan Kurşun idaresindeki Babaismail (Balıkhan – Blue Velvet / Dayıbey) kendine üçüncülükte yer bulurken, Halis Karataş’lı Mega Star (Turbo – Hekim / Druid) dördüncü, Özcan Yıldırım ile Aşkabat (Bozok – Nargül / Emael) da beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Kazanan Yollaraz için koşudaki bitiriş derecesi 1.31.09 olarak kayıtlara geçti, farklar ise Boyun – 2 Boy – 2,5 Boy – 2 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir