Haberler

Ülkemiz Arap atçılığına çok büyük katkıları bulunan merhum Veteriner Doktor Nurettin Aral adına düzenlenen koşu 18 Temmuz Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus koşuya (KV-6/DHÖW) biri dişi toplam 5 at katılım gösterdi. Startla birlikte liderliği alan, koşudaki tek kısrak Gökyüzü (Kaizbert – Mansure / Sa’d.27) jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak birinciliğe uzanan isim oldu. Canan Korucu’nun sahibi, Mesut Bekiroğulları’nın da yetiştiricisi olduğu, İbrahim Bekiroğulları antrenesindeki al kısrak üst üste altıncı, toplamda ise on yedinci galibiyetini elde etti.

Birincilik ikramiyesinin 76.500 TL olarak belirlendiği koşu çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden düzenlendi. Kazanan Gökyüzü’nün gerisinde iç kulvardan yaptığı ataklarla Hüradam (Altaha – Şifa / Albatur) ikinciliğe yerleşirken, onun dışındaki Bay Emir (Kaizbert – Yelhanım / Yelhan) de üçüncülükte kendine yer buldu. Yarışı uzun süre en geriden takip eden O Bir Reis (Tamerinoğlu – Vonalı / Yaşarcık) dördüncü, startta bir boy oyalanan Gümbürgümbür (Kaizbert – Kalamış Esintisi / Kalamış) de beşinci oldu.

Gökyüzü için koşuda müddet 2.08.47 olarak kayıtlara geçti, farklar ise 4,5 Boy – 2 Boy – 1,5 Boy – 6 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir