Haberler

4+ yaşlı safkan Arap atlarının, İzmir İlkbahar – Yaz yarış sezonu içerisindeki önemli randevularından olan Çakabey Koşusu, 11 Temmuz Cumartesi akşamı Ege’nin incisi İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşti.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak  4+ yaşlı, 6 safkan Arap atını bir araya getiren Çakabey Koşusu’nun 2020 yılı galibi, 2019 yılında olduğu gibi, Bildenhan (Ateştopu – Neşe / Tulyad) oldu. Salih Yıldızer‘in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi 8 yaşındaki kır erkek safkan, İzmir pistindeki 7. birinciliğine bir kez daha jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile ulaştı.

Kum pistte gerçekleştirilen 1400 metre mesafeli koşunun (Açık – A3 / DHÖ) ikinciliğini, Mustafa Çiçek ile bu önemli mücadelede boy gösteren Romeo (Oymakbeyi – Jumana / Tunca) elde ederken, Torosdağı (Kaizbert – Haççe / Haberbatur) Onur Yıldız ile üçüncü, Mehmet Kaya ile Çakabey Koşusu’na katılan My Sultan (Kafkaslı – Cahide Sultan / Özgün) dördüncü, Haskaraca (Cihanser – Esenhanım / Şövalye) ise İlker Soyad ile beşinciliği elde eden isim oldu.

133.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan Bildenhan için müddet 1.36.49 olurken, farklar Boyun – 2,5 boy – 6 boy  – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir