Haberler

Son derece keyifli bir yarış gününe sahne olan 5 Temmuz Pazar İstanbul programında Anneler Günü’ne ithafen düzenlenen koşu (G1/DHT/Dişi), saat 17.30’da başladı.

Uzun hayat serüvenindeki en sağlam dayanaklarımız olan annelerimiz adına gerçekleştirilen bu özel koşuda 4+ yaşlı Arap kısrakları 1600 metre mesafe çim pistte boy gösterdi.

2020 yılı Anneler Günü Koşusu’nda jokeyi Mustafa Çiçek ile ter döken, Vehbi Hakan Keleş’in Ulubaş (Uçanbey – Yiğit Kız / Emiroğlu) isimli safkanı zaferin sahibi oldu. Mehmet Reşit İnanç yetiştirmesi 5 yaşındaki al kısrak, daha önce G1 Kanuni Sultan Süleyman ve G2 Cahide Koşularından da galibiyetle ayrılmıştı. İsmail Karadağ’ın antrene ettiği safkan bugünkü performansıyla yarış hayatının 3. Grup koşu zaferini yaşarken, toplamdaki 7. birinciliğini hanesine yazdırdı.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

400.000 TL birincilik ikramiyeli koşunun ikincisi ise Mehmet Kaya idaresindeki Düşlem (Turbo – Edo / Evren.1) oldu. Tabelanın üçüncü basamağında jokeyi Tolga Yıldız ile start alan Günyeli (Ayabakan – Özbakır / Altaha) yer alırken, Gökhan Kocakaya idaresindeki Varlıklı (Turbo – Hanedan / Halid) pistten dördüncü olarak ayrıldı. Koşunun beşincisi ise jokeyi Halis Karataş ile Taçser (Tamerinoğlu – Yazgünü / Halid) oldu.

Anneler Günü Koşusu’nun kazananı Ulubaş için bitiriş derecesi 1.44.99 olurken, farklar 1/2 Boy – 3,5 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir