Haberler

Covid-19 nedeniyle at yarışlarına verilen ara diğer illerimizin ardından bu kez Şanlıurfa’da sona erdi. 15 Haziran Pazartesi günü saat 16.45’te başlayan Şartlı-1/DHÖW koşu ile sezonu açan Şanlıurfa Hipodromu’ndaki mücadeleler nefesleri kesti.

3 yaşlı safkan Arap taylarına mahsus olarak gerçekleştirilen sezonun açılış mücadelesi, 1000 metre mesafe kum pistte koşuldu.

15 tayın boy gösterdiği koşudan, Fethi Tekpınar‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu HİLVANLIM (Aktaşoğlu – Şebab Kızı Sancakbeyi), jokeyi Mehmet Doğan idaresinde galip olarak ayrıldı. Sabri Sayın‘ın antrene ettiği kır erkek tay, bu sonuçla yarış hayatına galibiyetle başlamış oldu.

Birincilik ikramiyesinin 44.000 TL olarak belirlendiği yarışın ikincisi ise ŞAHANEKIZIM (Araslı – Zatışahane / Haberbatur) oldu. Sıralamanın üçüncü basamağında SİNOBEY (Atikbey – Öznurum / Savabey) yer alırken, GARDAL GÜLÜ (Uçanbey – Çatıraykızı / Benim Oğlum) koşudan dördüncü olarak ayrıldı. Mücadelenin beşincisi ise ARAMİ (Atikbey – Özkankızı / Alaz) oldu.

Şanlıurfa’da sezonun açılış koşusunun galibi tay için bitiriş derecesi 1.12.28 olurken, farklar 4,5 Boy – 3,5 Boy – Burun – Burun şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir