Haberler

29 Ağustos 1526’da, dönemin en güçlü devletlerinden Macaristan Krallığı ile Osmanlı İmparatorluğu arasında gerçekleşen ve Macaristan topraklarının çok büyük bir çoğunluğunun Osmanlı egemenliği altına girmesiyle sonuçlanan Mohaç Meydan Muharebesi’nin 494. yıl dönümünde düzenlenen koşu (G2/DHT), 12 Haziran Cuma günü, İstanbul programının tek grup mücadelesi olarak saat 20.30’da başladı.

Ekranları başındaki yarışseverlerin sonucunu merakla beklediği Mohaç Koşusu’nda 4 yaşlı safkan Arap atları 1600 metre mesafede çim pistte birincilik mücadelesi verdi.

260.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, 1.45.53‘lük derecesiyle, Veli Akbulut‘un sahibi ve antrenörü olduğu ANAYURT (Ayabakan – Ferayi Şövalye), jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde zaferin sahibi oldu. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi safkanın kariyerinde G3 Vali (İzmir) Koşusu galibiyeti de bulunuyor. Al erkek safkanın bu koşuda elde ettiği birincilik kariyerindeki ikinci Grup koşu zaferi olarak kayıtlara geçerken, toplamdaki dördüncü galibiyeti oldu.

Birbirinden iddialı 7 safkanın boy gösterdiği yarışın ikincisi ise jokeyi Ahmet Çelik ile DEMİRPERDE (Altaha – İlaydahanım / Tamerinoğlu) oldu. Mücadelede jokeyi Halis Karataş ile start alan SÜRGÜNTAY (Sonalp – Benil / Ağa Karaca) koşuyu üçüncü bitirirken, BABAİSMAİL (Balıkhan – Blue Velvet / Dayıbey) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde pistten dördüncü ayrıldı. Heyecan dolu bu koşunun beşincisi ise Özcan Yıldırım idaresindeki BAŞ HÜKÜMDAR (Haberkan – Gündoğuşu / Yaşarcık) oldu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir