Haberler

Kulübümüzde uzun yıllar çalışmış, ayrıca at sahipliği ve antrenörlük de yapmış olan merhum Bülent Koçak adına düzenlenen koşu, 17 Haziran Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus (KV-6/DHÖW/D) koşuda 20 safkan piste çıktı. Hüseyin Nayman’ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi al kısrak GÖKÇE HATUN (Altaha – Özgünçiçek / Özgün) iç kulvardan sergilediği etkili ataklarla son 200’de liderliği aldı ve rakipleriyle farkı açarak jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu kazandı. Veysal Karakaya antrenesindeki safkan Ocak ve Şubat aylarında katıldığı son iki koşudan da galibiyetle ayrılmıştı.

Çim pistte 1400 metre mesafede yapılan koşuyu sonlardaki sprintiyle en dıştan gelen GURBET ATEŞİ (Ateştopu – Gurbetkuşu / Araslı) ikinci tamamladı. HOPA ŞAHI (Kafkas Şahı – Hopalım / Benim Oğlum) üçüncülükte yer alırken, SİNOPLU MERVE (Bilgin – Sübeyhikızı / Özgünhan) dördüncü, NAZARNAZ (Turbo – Özermiş / Volga.2) da beşinci oldu.

76.500 TL birincilik ikramiyeli Bülent Koçak Koşusu’nda kazanan kısrak için bitiriş derecesi 1.31.45 olurken, farklar 2,5 Boy – 1,5 Boy – 2,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir