Haberler

Kulübümüz bünyesindeki Yarış Atları Hastanesi’nde uzun yıllar görev yapan, Türk atçılığına ve veterinerlik mesleğine önemli katkıları bulunan büyük duayen ve Uzman Veteriner Hekim Ali Akşit adına bu yıl dördüncüsü düzenlenen (KV-6/DHÖW) koşu 11 Ocak Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

4+ yaşlı Arap atlarına mahsus mücadeleye 6 safkan katılım gösterdi. Fatih Çiftçi’nin yetiştiricisi ve sahibi olduğu,  Engin Karataş’ın antrenesindeki FATİH AĞA (Kaizbert – Aybeniz / İbocan) jokeyi Ahmet Çelik ile galibiyete ulaşan isim oldu. 4 Aralık 2019 tarihinde katıldığı son startında Albatur Koşusu’nu (KV-8/DHÖ) üçüncü olarak tamamlayan 5 yaşındaki kır erkek safkan, bu galibiyetle birlikte kariyerinin 25. startında 11. birinciliğine ulaşmış oldu.

Sentetik pistte 2200 metre mesafede koşulan Ali Akşit Koşusu, programın 6. mücadelesi olarak saat 20.00’de gerçekleştirildi. Koşuda uzun süre tempoyu belirleyen GÜMÜŞKESEN (Turbo – Gül Tunca / Volga.2) ikinci olurken, AFACAN (Yaşarcık – Senacan / Demirkır) üçüncü, ÖZEKAN (Tamerinoğlu – Şatafat / Sakarya) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

63.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda bitiriş derecesi 2.33.31 olarak kayıtlara geçti ve farklar Boyun – 1 Boy – 1 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir