Haberler

Seyhan ve Ceyhan Nehirlerinin suladığı verimli toprakları ve coğrafi konumu nedeni ile tarih öncesi çağlardan beri birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan, zengin kültürel mirası ve ticaret hacmiyle ülkemiz için de büyük önem arz eden Adana şehrimiz adına 10 Ocak Cuma günü düzenlenen koşu, Yeşiloba Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesiydi.

7 Ocak’ta Adana’da gerçekleşmesi planlanan ancak yoğun hava muhalefeti nedeniyle 10 Ocak’a ertelenen 3. yarış günü 7 koşulu bir programla sahne aldı. 4+ yaşlı Araplara mahsus koşuya biri dişi olmak üzere 6 safkan katılırken, Erdal Öztürk’ün sahibi olduğu, Hilmi Giray yetiştirmesi başarılı isim AŞEMEZ (Yalaz – Dilayda / Kalamış) jokeyi Deniz Yıldız’la galibiyete ulaştı. İç kulvardan temposunu devamlı artırarak potoya uzanan, Cafer Güven antrenesindeki safkan böylece başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Kum pistte 2000 metre mesafede koşulan yarışta ikincilik Özcan Yıldırım idaresindeki ARTUKLU’nun (Ayabakan – Mesrure.55 / Alkuruş.13) olurken, ATEŞBİBİ (Ateştopu – Bibi / Berkoş) Halis Karataş ile üçüncü, startta 3 boy oyalanan ÇELİKKALKAN (Emael – Venüs / Araslı) da Akın Sözen’le dördüncü sırada yer aldı.

9 yaşındaki al erkek safkan AŞEMEZ için koşudaki müddet 2.22.49 olarak kayıtlara geçerken farklar Boyun – 5,5 Boy – 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir