Haberler

İnsanlık tarihi boyunca, coğrafi konumu gereği birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Pozantı, geniş kültürel envanteriyle Adana’nın en gözde ilçelerinden biridir. Turistik olarak oldukça zengin olan bu güzide ilçemizin belediye başkanlığı adına düzenlenen koşu (KV-8/DHÖW),
10 Aralık Salı günü Adana programının tek kupalı yarışı olarak saat 16.30’da başladı.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen yarış, 1900 metre mesafe kum pistte koşuldu. 80.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tamamı erkek 9 safkan start aldı.

Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu’nu, Kamil Kılınç‘ın sahibi olduğu DOMANiÇ (Halid – Sırma Umutbey), jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazandı. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Mehmet Yavuz Kılınç‘ın antrene ettiği 6 yaşındaki kır at, 3 koşu sonra yeniden galip gelirken, kariyerindeki 12. birinciliğini hanesine yazdırdı.

Adana’da günün 5. yarışı olarak başlayan koşuda, kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer bulan isim ise BAY EMiR (Kaizbert – Yelhanım / Yelhan) oldu. Üçüncü sırada YOLDAŞHAN (Turbo – Akdidem / Muzaffer Çavuş)  yer alırken, tabelayı tamamlayan safkan ÇELiKKALKAN (Emael – Venüs / Araslı) oldu.

Yarışın galibi DOMANiÇ için bitiriş derecesi 2.15.68 olurken, farklar Boyun – Boyun – 3 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir