Haberler

4+ yaşlı safkan Arap atları için, İzmir Sonbahar – Kış yarış sezonunun en önemli randevularından biri olan Lozan Koşusu, Aralık ayının ilk günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşti.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak birbirinden değerli 4+ yaşlı safkan Arap atlarının mücadele verdiği Lozan Koşusu (Açık – G3 / DHT) keyifli bir mücadeleye sahne oldu.

2019 yılı Lozan Koşusu‘nu, Salih Yıldızer‘in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi kır erkek safkan BİLDENHAN (Ateştopu – Neşe / Tulyadjokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

İsmet Akkılıç tarafından antrene edilen BİLDENHAN, kariyerinin 20. koşu galibiyetine ulaştı. Başarılı safkan İzmir’de ise daha önce Çakabey Koşusu (A3), Vali Koşusu (G3) ve Pamukkale Koşusu (KV-8) galip ayrılmayı başarmıştı.

Kum pistte 1600 metre mesafede gerçekleşen koşuda ikinciliği, iç kulvarda yer alan isim olan ÇALTEPE (Ayabakan – Ferayi / Şövalye) Kadir Tokaçoğlu ile elde ederken, son atakları ile eküri safkanlardan ALPTUĞHAN (Araslı – Sevinçkan / Özgün) Sinan Özen ile üçüncü, Mertcan Çelik ile Lozan Koşusu’na katılan AĞAPERSEN (Joker – Persenin Kızı / Beyaz Martı) isimli safkan da tabelayı tamamladı.

135.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuyu kazanan BİLDENHAN için bitiriş derecesi 1.51.85 olarak sonuçlandı ve koşudaki farklar  3,5 Boy – 1/2 Boy – 7,5 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir