Haberler

15 Aralık Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen 7 koşulu programın 5. mücadelesi 3 yaşlı safkan Arap taylarına mahsus (Açık-G3/DHT) koşuydu.

Jenerasyonunun başarılı temsilcilerini bir araya getiren 135.000 TL ikramiyeli koşuda 5 klas tay piste çıktı. Cem Kartal’ın sahibi, Nevzat Selçukoğlu’nun da yetiştiricisi olduğu BAŞ HÜKÜMDAR (Haberkan – Gündoğuşu / Yaşarcık) jokeyi Özcan Yıldırım’la koşuyu kazanma başarısı gösterdi. Ramazan Altunbaş antrenesindeki al erkek tay 8 ay önce start verdiği yarış kariyerine 10 koşu ve üçü Grup statüsünde olmak üzere toplam 5 galibiyet sığdırmış oldu. Safkanın ayrıca 2 Grup 1 ikinciliği, 2 de Grup 2 dördüncülüğü bulunuyor.

Kum pistte koşulan 1400 metre mesafeli yarışta startta 1 boy kadar oyalanan ANAYURT (Ayabakan – Ferayi / Şövalye) Gökhan Kocakaya idaresinde ikinci olurken, 8 yarıştır geçilmeyen KARDEŞCAN (Turbo – Bedel.2 / Tunca) jokeyi Selim Kaya ile üçüncülükte kaldı. Gökhan Gökçe ile piste çıkan ŞARLO (Göktekin – Canses / Hürbatur) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Uzak farkla kazanan BAŞ HÜKÜMDAR için koşudaki bitiriş derecesi 1.35.14 olarak kayıtlara geçerken, farklar 8,5 Boy – 4,5 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir