Haberler

24 Aralık Salı günü,
Adana yarış programındaki tek Grup koşu (G3/DHT) olan mücadele,
Yeşiloba Hipodromu’nda saat 16.00’da start aldı.

Adana yarış sezonunun 16. gününde, programın tek Grup koşusu olan mücadele, 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak 1500 metre mesafe kum pistte gerçekleştirildi.

Büyük bir heyecana sahne olan koşuyu, 1.44.68‘lik derecesiyle, Enver Yıldız‘ın sahibi olduğu ATEŞBİBİ (Ateştopu – Bibi Berkoş), jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı. Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Seniha Şen‘in antrene ettiği 4 yaşındaki safkan, bugün ortaya koyduğu performansla üç koşuluk galibiyet hasretini sonlandırırdı. Kariyerinde G2 Sultansuyu Tarım İşletmesi ve Neame Koşuları, A3/Dişi Mencule Koşusu ve 4 de G3 koşu zaferi bulunan al kısrak, toplamdaki 12. birinciliğini hanesine yazdırdı.

Sulu pistte koşulan 135.000 TL birincilik ikramiyeli bu yarışı ikinci bitiren safkan ise jokeyi Akın Sözen idaresindeki ÇELİKKALKAN (Emael – Venüs / Araslı) oldu. Üçüncü sırada Ahmet Çelik idaresindeki YOLDAŞHAN (Turbo – Akdidem / Muzaffer Çavuş) yer alırken,  jokeyi Özcan Yıldırım ile koşuda ter döken ARTUKLU (Ayabakan – Mesrure.55 / Alkuruş 13) tabelayı tamamladı. Yarışta farklar ise 1/2 Boy – 1 Boy – 3,5 Boy şeklinde oluştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir