Haberler

Elazığ Hipodromu’nun kuruluşuna zemin hazırlayan isimlerden, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ve Elazığ Belediye Başkanlığı görevlerinde de bulunmuş merhum Mustafa Temizer adına düzenlenen koşu 3 Eylül Salı günü Elazığ Hipodromu’nda programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus (KV-6/DHÖW) yarışı, Abdullah Avcı’nın sahibi olduğu, Feme Hay.Tar.Ltd.Şti. yetiştirmesi BETONAYAK (Kaizbert –Ilvar / Palaz) startta 7 boy kadar oyalanmasına rağmen jokeyi Kemal Kurt’la kazandı. 13 Ağustos’taki son startında yine Elazığ’daki Şartlı-5 koşuyu birincilikle bitiren, Figen Bakır antrenesindeki al at böylece üst üste ikinci galibiyetini elde etmiş oldu.

Kum pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşuyu rakibinin 1,5 boy gerisindeki BİRBEY (Sancakbeyi – Şalaras / Araslı) ikincilikle tamamlarken, REMİLİKIZ (Gobakbey – Deniz Kızı / Çelebi.1) üçüncü, GÜLÇİN HANIM(Yalaz – Püsküllü / Emael) da dördüncü oldu. 13 atın katılım gösterdiği yarışta JOKERTUMBUL (Gobakbey – Tumbulsavara / Beyefendi) isimli safkan ise beşincilikte yer aldı.

Birincilik ikramiyesinin 38.000 TL olarak belirlendiği koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.57.58 olurken, farklar 1,5 Boy – 4,5 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir