Haberler

Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan İstanbul Üniversitesi adına düzenlenen koşu, 20 Eylül Cuma İstanbul programının bir diğer önemli mücadelesi olarak 20.30’da start aldı.

Veliefendi Hipodromu’nda, birbirinden heyecanlı yarışların koşulduğu 20 Eylül Cuma günü programının bir diğer kupalı mücadelesi olan İstanbul Üniversitesi Koşusu (KV-8/DHÖW), 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak 1500 metre mesafede sentetik pistte koşuldu.

6 safkanın katıldığı 94.000 TL birincilik ikramiyeli bu mücadeleyi, Selma Gülerce‘nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu DİLİRAN (Turbo – Dürdane / Özgün), jokeyi Akın Sözen idaresinde kazandı. 276 günlük aranın ardından piste çıkan İbrahim Bekiroğulları‘nın antrene ettiği al safkan, bugün gösterdiği başarılı performansın ardından kariyerindeki 7. birinciliğini elde etmiş oldu.

İstanbul Üniversitesi Koşusu’nda ikinci olan safkan ise ULUKIZ (Kaizbert – Bağgüzeli / Kayhanbey) oldu. Tabelanın üçüncü basamağında TAŞKIR (Araslı – Yazgünü / Halid) yer alırken, GUSTAV (Kaizbert – Ahusel / Devirhan) bu koşuyu dördüncü olarak noktaladı.

Yarışın galibi DİLİRAN için bitiriş derecesi 1.39.06 olurken, farklar Boyun – Boyun – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir