Haberler

20 Eylül Cuma günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan tek Grup koşu olması nedeniyle büyük heyecan uyandıran bu önemli mücadele, programın 5. yarışı olarak saat 19.30’da başladı.

İstanbul yarış sezonunun 68. gününde, Arap atçılığımızın en önemli safkanları arasında yer alan Cahide adına düzenlenen koşu (G1/DHT/Dişi), 3 yaşlı safkan Arap kısraklarına mahsus olarak 1400 metre mesafede çim pistte koşuldu.

Bu yıl ilk kez G1 statüsünde koşulan mücadelede galibiyeti, Faik Sedat Dağyudan‘ın sahipliğini ve yetiştiriciliğini yaptığı AYNİŞAN (Kuruşağa – Ferzan / Sarar) elde etti. Koşuda jokeyi Halis Karataş ile start alan al kısrak, kariyerinde ikinci kez bir Grup koşudan zaferle ayrıldı. Mehmet Korkmaz‘ın antrene ettiği dişi tay, 14 Temmuz’daki Prof. Kazım Köylü Koşusu’nda da (G3) pistten zaferle ayrılmasını bilmişti.

Birincilik ikramiyesinin 380.000 TL olarak belirlendiği yarışı sıralamanın ikinci basamağında bitiren safkan ise jokeyi Ahmet Çelik idaresindeki GURBET ATEŞİ (Ateştopu – Gurbetkuşu / Araslı) oldu. Tabelanın üçüncü sırasında, jokeyi Ayhan Kurşun ile AYLİZ (Ayabakan – Hüyam / Gizbatur) yer alırken, SABAHAN GELİN (Balıkhan – Günebakan / Volga.2), jokeyi Ali Kaçmaz idaresinde koşuyu dördüncü tamamladı. Sıralı 5’li bahsin oynanabildiği bu önemli koşuda 5.’lik koltuğundaki tay ise jokeyi İlker Soyad ile mücadele eden HOPA ŞAHI (Kafkas Şahı – Hopalım / Benim Oğlum) oldu.Yarışın galibi AYNİŞAN için bitiriş derecesi 1.35.33 olurken, farklar 1 Boy – 4 Boy – Burun şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir