Haberler

Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan ve 1978 yılında faaliyet göstermeye başlayan Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi adına 1997’den beri düzenlenen koşuların 23.’sü, 9 Ağustos Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda koşuldu.4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus (KV-7/DHÖW) koşuya biri dişi toplam 11 at katılım gösterdi. Hakkı Tarık Dikencik’e ait LÜLEBURGAZ (Deha – LapisTunçstar), jokeyi Nurettin Şen’le galibiyete uzanan isim oldu. Son startı olan bir hafta önceki Umut.2 Koşusu’nu (KV-7) da birincilikle noktalayan doru atın antrenörülüğünü Hakan Cansu üstleniyor.

Çim pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tabelanın ikinci basamağı GÖLGEYELE (Turbo – Granada / Haberbatur) isimli safkanın olurken, KRAL ARTUR (Deha – Onbir Ayın Sultanı / Odinhan) üçüncü, piste çıkan tek kısrak BORALTAN (Özgünhan – Sabiha Kız / Sarar) ise dördüncü sırada yer aldı ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Kazanan safkan için koşudaki bitiriş derecesi 2.15.57, farklar ise 3 Boy – 3 Boy – Boyun oldu.Yarışın ardından gerçekleşen kupa töreninde kazanan atın sahibi adına antrenörü Hakan Cansu’ya kupasını, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Salcı verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir