Haberler

Kulübümüzün Kurucu Üyelerinden olmasının yanı sıra 1950-1957 yılları arasında Milletvekilliği de yapmış olan Saim Önhon’u 15 Mayıs Çarşamba günü anısına düzenlenen koşu ile bir kez daha saygıyla andık.İstanbul Veliefendi Hipodromu, 15 Mayıs Çarşamba günü anlamlı bir koşuya daha ev sahipliği yaptı. Kulübümüzün kuruluş aşamalarında çok önemli katkıları bulunan Saim Önhon adına tertiplenen mücadele, 8 yarışlı programın 4. koşusu olarak yarışseverle buluştu.Saat 16.00’da başlayan Saim Önhon Koşusu’nda (Açık-G3/DHT), 4 yaşlı safkan Arap atları 1400 metre çim pistte start aldı. Keyifli bir mücadeleye sahne olan yarışta rakiplerini geride bırakarak zafere ulaşan isim, Direnç Özdemir’in sahipliğini yaptığı, Baran Hakan Durmuş tarafından yetiştirilen kır safkan BENHALİL (Uçanbey – Özgüngül / Özgün) jokeyi Ahmet Çelikile oldu. Sedat Çiftçi antrenesindeki safkan son startında Mohaç Koşusu’nda (G2) üçüncü olmuştu.

152.000 TL’lik birincilik ikramiyeli koşuyu son 50 metrede dıştan etkili gelen SIKINTI YOK (Uçanbey – Açık Ara / Yıldızoğlu) jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde ikinci tamamladı. Bariyer dibindeki ŞENHAN (Altaha – Songülhanım / Albatur) Özcan Yıldırım’la tabelanın üçüncü basamağında kendine yer bulurken, Gökhan Kocakaya idaresindeki SAKALAYDIN (Turbo – Elmasbike / Devirhan) da sonlardaki sprinti sayesinde burunla dördüncülüğü elde etti.

Zafere ulaşan BENHALİL için mücadelenin bitiriş derecesi 1.31.52 olurken, farklar 1,5 Boy – Burun – 3,5 Boy olarak neticelendi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir