Haberler

Kuruluş yılı 1889 olarak kabul edilen, başta ulusal şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere binlerce öğrenci mezun etmiş, yılda 65.000 hayvana şifa dağıtan Avrupa’nın en büyük ruhsatlı hayvan hastanelerinden birine sahip İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi adına düzenlenen koşu, 8 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 10. yarış gününde 8 koşulu bir program vardı. Günün 2. koşusu olarak gerçekleşen İÜ-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Koşusu’na (KV-6/DHÖ) 4 yaşlı 6 safkan Arap atı katılım gösterdi. Mehmet Çelik’in sahibi olduğu, Feme Hay.Tar.Ltd.Şti. yetiştirmesi ÇELİKMAN (Kaizbert – Tokkız / Halid) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde mücadeleden galibiyetle ayrılan isim oldu. Ali Seralp Gürsan tarafından antrene edilen al atın kariyerinde Ümit Yaşar Oğuzcan Koşusu (KV-7)birinciliği de bulunuyor.

Sentetik pistte 1400 metre mesafe üzerinden yapılan yarışta MAKRIKÖY(Kaizbert – Bebekat / Ünalbey) ikinciliğe yerleşirken, MİRA MİRA (Turbo – Şilan / Haberbatur) üçüncü, ÖZBATU (Tamerinoğlu – Afitap / Albatur) da dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

61.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan ÇELİKMAN için bitiriş derecesi 1.34.41 olurken, farklar 2 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy olarak sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir