Haberler

Her yıl 10 Mayıs-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen koşu (Handikap 14/H3/D), Saim Önhon Koşusu’yla birlikte 15 Mayıs Çarşamba gününün sonucu merakla beklenen bir diğer mücadelesiydi.Birçok ülke tarafından dünyanın dört bir yanında 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’na mahsus yarış, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. Saat 16.30’da başlayan mücadelede, 4+ yaşlı safkan Arap atları 1400 metre çim pistte start aldı. 8 yarışlı koşu programının 5. mücadelesi olan yarışta; Sebahaddin Kamber’in sahibi, Muzaffer Buğdaycı’nın yetiştiricisi, Gültekin Subaşı’nın da antrenörü olduğu 6 yaşındaki kır at ALEMİN KRALI (Turbo – Seçilay / Altaha), jokeyi Onur Yıldız idaresinde birbirinden iddialı rakiplerini geride bırakarak kazanan isim oldu.

11 safkanın kıyasıya rekabet ettiği Engelliler Haftası Koşusu’nda ikinci sırayı AFRİKAANDER (Kaizbert – Uzlucakızı / Noktabatur) elde ederken, KAZDAĞI (Kaizbert – Sultuk / Okaner) üçüncü ve DALİCİM (Zenginoğlu – Kobra Kızı / Kobra) de dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

70.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.30.63 olarak kayıtlara geçti ve farklar 1,5 Boy – 1/2 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına Ramazan Bozkurt’a ödülünü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir