Haberler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Anneler Günü, mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanmaktadır. Bizleri dünyaya getirip binbir güçlük ve fedakârlıkla hayata hazırlayan, yaşam boyu karşılaştığımız en sıkıntılı günlerde bile sığınacağımız tek güvenilir liman olarak kalan sevgili annelerimiz adına 12 Mayıs Pazar günü düzenlenen Anneler Günü Koşusu (Açık-G1/DHT/D), İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda günün en önemli mücadelesiydi.2001 yılından bu yana 19. kez düzenlenen, 4+ yaşlı Arap kısraklarına mahsus bu müstesna koşuya 13 klas safkan katıldı. Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi TAÇSER(Tamerinoğlu – Yazgünü / Halid) son metrelerde dış kulvardan sergilediği etkili ataklarla birinciliğe uzanan isim oldu. Kemal Demir’in antrenesindeki safkan jokeyi Ahmet Çelik idaresinde piste çıkmıştı.Kariyerinin 19. startında 6. galibiyetine uzanan 5 yaşındaki kır kısrak daha önce Halide Edip Adıvar (G3) ve Nilüfer Hatun (A3) Koşularında da birincilik elde etmişti

Çim pistte düzenlenen 1600 metre mesafeli koşuda jokeyi Mustafa Çiçek ile start alan VARLIKLI (Turbo – Hanedan / Halid) rakibiyle birlikte kalktığı sprint sonucunda yarım boy farkla ikinciliğe yerleşti. Geçtiğimiz yılın Cahide Koşusu (G2) galibi ULUBAŞ (Uçanbey – Yiğit Kız / Emiroğlu) jokeyi Özcan Yıldırım’la üçüncülükte kendine yer bulurken, BEYZA SULTAN (Özgünhan – Bersun / Batyskaf) da aprantisi Doğukan Sav idaresinde tabelayı tamamladı.

380.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan TAÇSER için bitiriş derecesi 1.46.29 olurken farklar 1/2 Boy – 1,5 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.Bu heyecanlı mücadelenin ardından Şeref Tribünü’nde Türk Anneler Derneği temsilcileri ile Kulübümüzün kadın Asli Üyeleri ve Asli Üyelerimizin hanımlarının da katıldığı kalabalık bir kupa töreni düzenlendi. Kazanan atın sahibi Nimet Arif Kurtel’e kupasını Türk Anneler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Merkezî Şube Başkanı Leman Varnacı verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir