Haberler

2 Nisan Salı günü Kocaeli Hipodromu’nda düzenlenen ve sezonun da 4 yaşlı safkan Arap atları için en önemli sınavlarından biri olan Kartepe Koşusu’na tamamı erkek 4 safkan Arap atı katıldı.6 koşulu yarış programının 4. koşusu olarak startı saat 20.30’da verilen 2019 yılı Kartepe Koşusu‘nu (Açık – A3 / DHTKaracabey Tarım İşletmesitarafından yetiştirilen, Bedri Akbulut‘un sahibi olduğu al erkek safkan MEMDUHAĞA (Özhaber – Cerenim / Batyskaf) jokeyi Özcan Yıldırımidaresinde kazandı. Antrenörlüğünü de Bedri Akbulut‘un yaptığı başarılı safkan, elde ettiği Kartepe Koşusu galibiyeti ile kariyerinin 9. koşu birinciliğine ulaştı. MEMDUHAĞA ayrıca, Satvet Koşusu (G2), Akbatur Koşusu (G2), Göztepe Koşusu (G3), Nejat Evliyazade Koşusu (G3), İzmir Vali Koşusu (G3), Dikmen Koşusu (KV-8) ve Kemal Ararat Koşusu (KV-6) galibidir.

Kum pistte koşulan 1700 metre mesafeli mücadelenin ikincisi, Murat Gündüzeli idaresindeki ÖZEKAN (Tamerinoğlu – Şatafat / Sakarya) olurken, LOKUM OĞLU (Turbo – Lokum / Odinhan) Ali Can İşleyen ile üçüncü, Hışman Çizik ile bu önemli mücadeleye katılan KARAİBO (Bolkar – Gebzebalı / Serdarhan) ise tabelayı tamamladı.

118.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan MEMDUHAĞA için bitiriş derecesi 2.03.08 olarak kayıtlara geçerken, farklar 2,5 Boy – 9 Boy – 14 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir