Haberler

4 yaşlı 6 başarılı safkan Arap atını bir araya getiren (Açık-G3/DHT) koşu 12 Mart Salı günü Özgecan Aslan Koşusu’yla birlikte Adana yarış programının önemli mücadelelerinden biri olarak saat 17.30’da gerçekleşti.Kum pistte 1400 metre mesafede düzenlenen yarışa 2 boy geç başlayarak son düzlüğe kadar en geride bekleyen ATEŞBİBİ (Ateştopu – Bibi / Berkoş)jokeyi Halis Karataş idaresinde en dıştan sergilediği etkili sprintle galibiyete uzandı. Mücadeledeki tek kısrak ATEŞBİBİ daha önce her ikisi de G3seviyesindeki Hazım Rıza Gözlükçü ve Prof. Kazım Köylü Koşularından birincilikle ayrılmıştı. Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi safkanın sahibi Enver Yıldız, antrenörü ise Raci Atlı’ydı.

Bu ciddi sınavda piste Ahmet Çelik idaresinde çıkan DEDE SEYDO(Sancakbeyi – Deniz Güzeli / Haberbatur) ikincilik elde ederken, ZÜBEYİR(Gobakbey – Bingül / Demirkır) jokeyi Mehmet Akyavuz’la üçüncülükte yer aldı. Üst üste üç Grup koşuda da dördüncülüğe yerleşen ÖZBATU(Tamerinoğlu – Afitap / Albatur) ise Ayhan Kurşun ile tabelayı tamamladı.

135.000 TL birincilikle Kazanan ATEŞBİBİ için bitiriş derecesi 1.35.54 olurken, farklar 1,5 Boy – 1/2 Boy – 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir