Haberler

Sapanca, Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Sakarya merkez ilçesi Adapazarı, güneyinde Samanlı Dağları, Geyve ve Pamukova İlçesi, batısında da Kocaeli merkez ilçesi İzmit yer alır. Yüz ölçümü 14 km2; denizden yüksekliği de 36 m.’dir. Sakarya’nın alan olarak yüzölçümü en küçük, nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesidir. Kocaeli yarış sezonun önemli koşularından biri olan Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu (KV – 8 / S / SHÖW) 25 Ocak Cuma günü, programın 3. mücadelesi olarak saat 16.00’da gerçekleşti. 4+ yaşlı 5 safkan Arap atının katıldığı koşuyu, Ozan Taniyitin sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesiyetiştirmesi 8 yaşındaki al erkek safkan ATASOY (Kara Yağız – Semir /Volga 2) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 4 koşu aranın ardından yeniden birincilikle tanışan başarılı safkan son olarak, 23 Nisan 2018 tarihinde Bursa Osmangazi Hipodromu’nda katıldığı Yalova Koşusu’nu (A3) Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Kum pistte koşulan 1400 metre mesafeli yarışın ikincisi, NİNOŞUN OĞLU(Kırımhan – Ninoş / Çelebi 1) isimli safkan olurken, EFE YÜREK (Tuncal – Kırgülü / Pegasus) koşunun üçüncüsü, NASUHOĞLU (Altaha – Süveyde / Akyel) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

72.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan ATASOY için bitiriş derecesi 1.36.61 olarak kayıtlara geçerken, farklar Boyun – 11 Boy – 1 Boyşeklinde sonuçlandı.Koşunun ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mevlüt Taniyit’e şiltini, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer verdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir