Haberler

Hasan Tahsin ya da gerçek adıyla Osman Nevres, 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir’e çıkartma yapan Yunan işgal askerlerine, Kordonboyu’ndan ilk kurşunu sıkarak Türk direnişini başlatan gazetecidir. Sonradan ulusal sembol haline gelen bu tarihi şahsiyet adına 27 Ocak Pazar günü düzenlenen (Açık-G3/DHT) koşu İzmir Şirinyer Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesi olarak gerçekleşti.5+ yaşlı safkan Araplara mahsus koşuya birbirinden başarılı 4 at katılım gösterdi. İrfan Suat Kutlu’nun sahibi yetiştiricisi olduğu TARIKHAN(Horasanlı – Şebo / Haberbatur) jokeyi Gökhan Kocakaya ile zafere uzanan isim oldu. Melih Mehmet İnal tarafından antrene edilen at böylece üst üste dördüncü G3 galibiyetine imza attı (diğerleri UludağKanijeBabasaad).

Kum pistte koşulan 1600 metre mesafeli yarışı, son startında da TARIKHAN’a geçilen YILMABAŞAR (Tamerinoğlu – Seyyare.55 / Taşkent), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile ikinci tamamladı. Ahmet Çelik idaresindeki 2016 yılı Cumhuriyet Koşusu galibi DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) de tabelanın üçüncü basamağında kendine yer buldu. 7 adet Grup koşu galibiyeti bulunan YELTAY (Güntay – Yeldem / Pegasus) ise jokeyi Mehmet Kaya ile tabelayı tamamladı.

Birincilik ikramiyesi 135.000 TL olarak belirlenen koşuda kazanan TARIKHAN için bitiriş derecesi 1.50.39 şeklinde kayıtlara geçerken, farklar 1 Boy – 9 Boy – 5,5 Boy oldu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir